Достапни линкови

Будимпешта: Владеачката коалиција освои најмногу гласови на парламентарните избори


Владејачката коалиција на социјалистите и либералите е на пат да ја задржи власта во Унгарија, покажуваат прелиминарните резултати од вчерашниот прв круг од парламентарните избори во таа земја. Одѕивот на избирачите бил над шеесет и седум насто, а вториот круг е закажан за дваесет и трети овој месец.
XS
SM
MD
LG