Достапни линкови

Берлин: Оли Рен за прием на земјите од Западен Балкан во ЕУ


Еврокомесарот за проширување Оли Рен во интервју за германскиот весник Велт се заложи за прием на земјите од Западен Балкан во Европската Унија. На солунскиот самит балканските земји добија конкретна перспектива за членство. Ако ги извршат своите задачи, тогаш и Унијата мора да го одржи ветувањето, вели комесарот Рен.
XS
SM
MD
LG