Достапни линкови

Москва: Виталиј Чуркин нов руски амбасадор во ОН


Рускиот претседател Владимир Путин денеска го наименува Виталиј Чуркин за нов амбадасор на Русија во Обединетите Нации. Чуркин претходно беше амбасадор во НАТО. Досегашниот руски претставник во Светската Организација Андреј Денисов ќе биде прв заменик министер за надворешни работи.
XS
SM
MD
LG