Достапни линкови

Лондон: Терористичките напади на 7 јули не биле директно поврзани со Ал Каеда?


Британскиот весник Обсервер пишува дека според резулататите од истрагата што ја побара владата на таа земја, терористичките напади во Лондон на 7 ми јули не биле директно поврзани со Ал Каеда. Во самоубистевените бомбашки напади во Лондон загина 52 лица а стотици беа ранети.
XS
SM
MD
LG