Достапни линкови

Газа: Еден загинат во напад на израелската армија


Во напад на Изрелската армија во северниот дел на Газа денеска загинало едно лице додека неколкумина биле ранети, соопштија официјални палестински претствници. Според изрелската армија акцијата била извршена врз безбеднсони позиции во Газа што милитантите ги користат за ракетни напади врз Изрaел.
XS
SM
MD
LG