Достапни линкови

Будимпешта: Прв круг парламентарни избори


Во Унгарија се одржува првиот круг од парламентарните избори на кои најголеми шанси за победа имаат владеачката Социјалистичка партија и опозицискта Фидес. Изборите се одржуваат кога Унгарија е соочена со најголем буџетски дефицит меѓу членките на Унијата, а вториот круг е закажан на 23 ти април.
XS
SM
MD
LG