Достапни линкови

Нешвил: 11 загинати во серија торнада


Властите на американската држава Тенеси соопштија дека 11 лица загинале во најновиот бран торнада кој ја погоди оваа јужна држава. Најголем број на загинатите се од Нешвил.
XS
SM
MD
LG