Достапни линкови

Вашингтон: Сеуште нема одговор за статусот на Косово


Портпаролот на американскиот Стејт Департмент Шон Мекормак изјави дека меѓународната заедница работи на изнаоѓање решение за статусот на Косово, но оти се уште не постои одговор на тоа прашање. Тој прецизира дека во овој процес и вклучен и американскиот специјален пратеник за статусот на Косово Франк Визнер.
XS
SM
MD
LG