Достапни линкови

Вашингтон: Исламските милитанти во европските земји и натаму закана за САД


Исламските милитанти во европските земји и натраму се закана за националната безбедност на Соединетите Држави, изјави помошник државниот секретар за Европски прашања Даниел Фрид пред комисијата за надворешни односи во американскиот Сенат. Тој рече дека се уште има групи способни да превземат уништувачки акции.
XS
SM
MD
LG