Достапни линкови

Багдад: Продолжи судскиот процес против Хусеин


Во Багдад продолжи судскиот процес против поранешниот ирачки претседател Садам Хусеин со сведочење на поранешниот шеф на Револуционерниот Совет Ајат ал Бандар. Хусеин и неговите соработници се обвинети за смрта на 148 шиити во Ал Дуџалил. Обинителот сака да докаже судкиите процеси Револуционерниот Совет биле фарса.
XS
SM
MD
LG