Достапни линкови

Западен Брег: Затворен министерот во новата палестинска влада за Ерусалим


Хамас соопшти дека Израел го затворил министерот во новата палестинска влада задолжен за Ерусалим. Израелската влада засега не коментира. Инаку претседателот Моше Кацав денеска формално ќе побара од лидерот на Кадима Ехуд Олмерт да формира влада по победата на оваа партија на изборите.
XS
SM
MD
LG