Достапни линкови

Стразбур: Денеска резолуција на Европскиот парламент за изборите во Белорусија


Европскиот парламент во Стразбур денеска треба да донесе резолуција за изборите во Белорусија кои европската Унија ги отфрли како недемократски. Се очекува Унијата следната недела да донесе рестриктивни мерки против режимот на Александар Лукашенко.
XS
SM
MD
LG