Достапни линкови

Белград: Српската полиција истражува куќи на роднини на Ратко Младиќ?


Новинските агенции од Белград јавија дека српската полиција истражила некои куќи на роднини на осомничениот за воени злосторства од Хашкиот Трибунал Радко Младиќ. Според радикалната партија двајца роднини на Малдиќ биле притворени. Официјален Белград ниту ги отфрла ниту ги потврдува овие информации.
XS
SM
MD
LG