Достапни линкови

Хаг: Милошевиќ починал од природна смрт


Конечната истрага на Холандското обвинителство покажа дека порнешниот југословенски претседател Слободан Милошевиќ починал од природна смрт и оти нема сигнали дека бил отруен, соопшти денеска Хашкиот Трибубал. Според претходната аутопсија Милошевиќ во ќелијата во Хаг на 11 март умрел од срцев удар.
XS
SM
MD
LG