Достапни линкови

Багдад: Продолжи судењето против Садам Хусеин


Во Багдад продолжи судењето против Садам Хусеин. Тој се соочува и со ново обвинение за масовни убиства и тортури во 80-тите години. Садам пак денеска го обвини ирачкото министерство за внатрешни работи за убиство на илјадници ирачани.
XS
SM
MD
LG