Достапни линкови

Скопје: Протести на лиценцираните таксисти


Во Скопје протестираат лиценцираните таксисти. Тие, меѓу другото, бараат ограничување на бројот на такси возила, намалување на давачките кон државата за 50 насто и признавање на такси возилото како основно средство за работа.
XS
SM
MD
LG