Достапни линкови

Техеран: Иран подготвен да преговара за збогатувањето на ураниумот на негова територија


Иран соопшти дека бил подготвен да преговора во врска со збогатувањето на ураниумот на негова територија. И покрај тоа официјален Техеран најави дека никогаш нема да откаже од прваото да поседува збогатен ураниум за цивилни цели. Претходно, во Техеран било објавено дека Иран успешно тестирал супермодерен таканаречен летачки брод. Но, како што јавуваат агенциите, не било објавена никаква снимка од овој брод.
XS
SM
MD
LG