Достапни линкови

Прага: Посета на македонскиот премиер Владо Бучковски


Македонскиот премиер Владо Бучковски од денеска е во дводневна официјална посета на Чешка на разговори со неговиот домаќин премиерот Јиржи Пароубек. На средбата, како што е најавено, ќе стане збор главно за чешкото искуство од евроатлантските интеграции и за економската соработка меѓу двете земји. Оваа соработка подетално ќе биде разгледана на утрешниот македонско чешки бизнис форум.
XS
SM
MD
LG