Достапни линкови

Вашингтон: Закариас Мусауи може да биде осуден на смртна казна?


Поротата во судскиот процес против членот на Ал Каида Закариас Мусауи кој, како што самиот призна, бил вклучен во терористичките напади врз Соединетите Држави реши дека тој може да биде осуден на смрттна казна. Ваквата одлука била заснована врз сознаието дека Мусауи, кој бил уапсен три недели пред нападите во кои загинале над три илјади луѓе, ги мамел американските федерални истражни органи.
XS
SM
MD
LG