Достапни линкови

Тајланд: Заврши гласањето на предревемни парламентарни избори


Во Тајланд заврши гласањето на денешните предвремни парламентарни избори што ги закажа премиерот Таксин Шинаватра, со цел да стави крај на корупциските скандали што три години ја потресуваат неговата влада. Опозицијата ги бојкотира изборите сметајќи дека на тој начин владата само ја пролонгира кризата.
XS
SM
MD
LG