Достапни линкови

Пакистан: Еден загинат во напад на милитанти врз воена база


Во напад на милитанти врз воената база во северозападен пакистан синока загинал еден војник, а четворица се ранети јавија агенците Во измиантите недели милитантите во повеќе наврати ги нападна бебедносните сили.
XS
SM
MD
LG