Достапни линкови

Ерусалим: Формални разговори за формирање нова влада


Во Израел почнаа формални разговори за формиарње на нова влада, откако на минатонеделните избори победи новата Кадма партија на вршителот на должноста премиер, Ехуд Олмерт. Според анлитичарите тој ке се соочи со тешкотии да формира коалиција бидејки Кадма во парламентот што има 120 освои само 29 места.
XS
SM
MD
LG