Достапни линкови

Њујорк: Уапсена Наоми Кембел заради напад на домарката со мобилен телефон


Супер моделот Наоми Кембел е уапсена во Њујорк и обвинета за напад со мобилен телефон на домарката. Кембел е ослобедена а ќе и се суди на 27 јуни. Нејзиниот адвокат тврди дека обвинувањето не е точно и оти станува збор за одмазда на домарката која била отпуштена поради тоа што крадела од Наоми Кембел.
XS
SM
MD
LG