Достапни линкови

Париз: Жак Ширак треба да реши дали ќе го потпише законот за вработување


Францускиот претседател Жак Ширак денеска се очекува да реши дали ќе го потпише контроверзниот закон за прво вработување што предизвика масовни демонстрации или ќе го врати во Парламентот. Според владата законот ќе го потикне вработувањето на младите, а според студентите и синдикатите се кратат социјалните права.
XS
SM
MD
LG