Достапни линкови

Џакарта: Британија и Индонезија ќе соработуваат во борбата против тероризмот


Велика Британија и Индонезија најавија зголемување на соработката во борбата против тероризмот и во насока на подобро разбирање меѓу исламскиот и неисламскиот свет. Британскиот премиер Тони Блер, по средбите во Џакарта со индонезискиот државен врв, изјави дека Индонезија, како земја со најбројно муслиманско население, има значајна улога во промовирањето на меѓу-религиозно разбирање.
XS
SM
MD
LG