Достапни линкови

Вилнус: Литванија забрани емитување на програмата на белоруската државна телевизија


Литванската државна комисија за радио и телевизија им забрани на домашните кабелски оператори да ги реемитуваат програмите на белоруската државна телевизија. Како причини се наведуваат ширењето дезинформации, некои и директно насочени против Литванија.
XS
SM
MD
LG