Достапни линкови

Лос Анџелес: Протести против законот за илегална емиграција


Oколу 22 илјади студенти и други лица претежно латино-американци во Лос Анџелес и 50 илјади лица во Детроит протестираа против законот за илегалната емиграција. Со овој закон ќе бидат погодени 11 милиони илегални имигранти во Соединетите Држави. Претседателот Џорџ Буш го подржа законот сметајќи дека за некои ќе се отвори патот за легализација на статусот.
XS
SM
MD
LG