Достапни линкови

Тбилиси: Шестмина затвореници загинале при акција за задушување затворски бунт


Шестмина затвореница загинале, а 40-тина биле повредени при акцијата на грузиската полиција за задушување на бунтот во еден затвор во Тбилиси, јавуваат агенциите. Ситуацијата во затворот била ставена под контрола, а според министерството за правда, во нередите биле поврдени 10-мина чувари и неколкумина затвореници, но не е соопштен бројот на загинатите.
XS
SM
MD
LG