Достапни линкови

Газа: Убиен еден припадник на исламски Џихад


Еден припадник на исламски Џихад бил убиен, а уште двајца биле повредени при нападот на израелските силиво северниот дел на Појасот Газа. Според израелски извори, палестинските милитанти имале намера да истрелаат ракети врз израелска територија.
XS
SM
MD
LG