Достапни линкови

Западен Брег: Исмаил Хениех треба да го претстави својот кабинет


Кандидатот на Хамас за палестински премиер Исмаил Ханиех денеска во парламентот треба да ги претстави својот кабинет и програмата за работа, за кои треба да се изјаснат пратениците. Но, гласањето се смета за формалност, бидејки Хамас го има мнозинството во Парламентот.
XS
SM
MD
LG