Достапни линкови

Вашингтон: Кондолиза Рајс уверена дека ќе има директни разговори САД - Иран


Американскиот државен секретар Кондолиза Рајс изрази уверување дека ќе дојде до директни разговори меѓу Соединетите Држави и Иран за ситуацијата во Ирак. Официјален Вашингтон ги обвинува иранските власти за поттикнување на верските насилства во Ирак. Поради тоа Техеран понуди разговори со Вашингтон на кои би станало збор само за ирачката ситуација, а не и за спорната иранска нуклеарна програма.
XS
SM
MD
LG