Достапни линкови

Минск: Продолжуваат протестите на неколку стотици приврзаници на опозицијата


Демонстрациите против повторниот избор на претседателот на Белорусија Александар Лукашенка веќе петти ден траат на Октоврискиот плоштад во главниот град Минск. Станува збор за неколку стотици приврзаници на белоруската опозиција. Во меѓувреме. Амнести интернејшнл го осуди притварањето на извесен број демонстранти во Минск.
XS
SM
MD
LG