Достапни линкови

Охрид: Средба на претседателот Црвенковски со лидерите на верските заедници


Претседателот на Македонија Бранко Црвенковски со денешната работна средба во Охрид со лидерите на верските заедници во земјата ја продолжува серијата состаноци со цел да се зацврсти јавната свест во потребата од одржување фер парламентарни избори. Оваа иницијатива е поддржана од Европската Унија и од американскиот амбасадор Џилијан Миловановиќ.
XS
SM
MD
LG