Достапни линкови

Брисел: Продолжува посетата на Владо Бучковски


На дводневниот самит на Европската Унија, како што е најевно, ќе се разговара и за натамошното проширување на Унијата кон Балканот и Турција, како и за надминувањето на проблемите со новиот европски устав. Македонскиот премиер Владо Бучковски кој од вчера престојува во Брисел, според најавено, денеска ќе се сретне се еврокомесарите Хавиер Солана и Оли Рен.
XS
SM
MD
LG