Достапни линкови

Сиетл: Мајкрософт го одложи стартот на продажбата на Виндоус Виста


Мајкрософт го одложи стартот на продажбата на последната верзија на комјутерската оперативна програма на оваа американска компанија. Станува збор за Виндоус Виста што требаше да биде пуштена годинава. Мајкрософ соопшти дека одлагањето било со цел да се направат дополнителни тестирања на сигурноста на новата програма. Виндоус Виста се очекува да биде достапна за купувачите во почетокот на идната година.
XS
SM
MD
LG