Достапни линкови

Багдад: Најмалку четворица полицајци загинале во напад на полициска станица


Најмалку четворица ирачки полицајци загинале во денешниот напад во близина на нивната станица во јужниот дел на Багдад. Ова е последен во низата напади на бунтовниците врз полициски станици во Ирак. Вчера во нив загинаа дваесетина полицајци.
XS
SM
MD
LG