Достапни линкови

Њујорк: Петте постојани членки на Советот за безбедност на ОН не се договорија за Иран


Претставниците на 5-те постојани членки на Советот за Безбедност на Обединетите Нации, на синоќешните консултации во Њујорк, не успеаја да постигнат договор за заедничката стратегија во врска со иранската нуклеарна програма. Русија и Кина се спротиставуваат на предлогот на останатите членки за закана со санкции против Иран доколку не ги прекине нуклеарните активности. За денеска се најавени нови консултации.
XS
SM
MD
LG