Достапни линкови

Брисел: Посета на косовскиот премиер Агим Чеку


Новоизбраниот косовски премиер Агим Чеку денеска ќе допатува во Брисел каде што ќе разговара со високиот претставник на ЕУ за надворешна политика Хавиер Солана и генералниот секретар на НАТО Јап де Хоп Схефер. Посетата е можност за НАТО и ЕУ да покажат поддршка за кабинетот на Чеку и да побараат забрзување на имплементацијата на стандардите на ОН за човекови права.
XS
SM
MD
LG