Достапни линкови

Пекинг: Посета на рускиот претседател Владимир Путин


Рускиот претседател Владимир Путин од денеска е во дводневна официјална посета на Кина. Во фокусот на разговорите со неговиот домаќин, кинескиот претседател Ху Џинтао се очекува да биде енергетската соработка меѓу двете земји.
XS
SM
MD
LG