Достапни линкови

Скопје: Денеска погреб на четворицата македонски државјани убиени во Авганистан


Во Тетово и во Скопје денеска треба да бидат погребани четворицата македонски државјани кои пред десетина дена беа киднапирани и убиени од талибанските бунтовници во близина на авганистанскиот град Кандахар. Нивните тела синоќа со специјален лет беа пренесени во Македонија.
XS
SM
MD
LG