Достапни линкови

Приштина: Отстранета рачна бомба во близина на седиштето на ДП на Косово


Специјалните единици на меѓународните сили на Косово денеска во Приштина отстраниле рачна бомба поставена во близина на седиштето на Демократската партија на Косово. Ова е втора бомба што во рок од дваесет и четири часа била откриена и со контролирана експлозија отсранета од центарот на Приштина. Во двата случаја немало повредни, ниту пак материјална штета.
XS
SM
MD
LG