Достапни линкови

Пакистан: Седум луѓе загинаа во експлозија на бомба


Седум луге загинаа денеска во северозападен Пакистан откако за време на рутинска контрола нивното возило налетало на бомба поставена на патот. Според полициски извори мегу загинатите има 6 припадници на безбедносите сили и еден минувач.
XS
SM
MD
LG