Достапни линкови

Париз: Протестите против контроверзниот закон за работа на младите ќе продолжат


Во Франција се планира продолжување на протестите против контроверзниот закон за работа на младите. Врвот птотестите го имаа во четвртокот кога се одржаа 200 демонстрации во земјата на која присуствуваа 250 илјади луѓе. Претседателот Жак Ширак повика на преговори меѓу владата и студентите и синдикатите за да се намали тензијата.
XS
SM
MD
LG