Достапни линкови

Тајпеј: Поддршка на владата на Тајван по повод заканите на Кина


Илјадници луѓе се собраа во Тајпеј како подршка на владата на Тајван по повод заканите на Кина за употреба на воена сила. Кина и Тајван се поделија по граѓанската војна во 1949, но Пекинг се уште на Тајван гледа како на своја територија.
XS
SM
MD
LG