Достапни линкови

Вашингтон: САД отворени за преговори со Иран за стабилизација на состојбата во Ирак


Соединетите Држави се отворени за преговори со Иран за стабилизација на состојбата во Ирак, соопшти официјален Вашингтон, на претходната понуда на Техеран. Американскиот државен секретар Кондолиза Рајс изрази уверување дека ваквите преговори би можело да бидат корисни. Рајс прецизира дека овие преговори би се однесувале само на ситуацијата во Ирак, а не и на контроверзната иранска нуклеарна програма.
XS
SM
MD
LG