Достапни линкови

Дедиње: Изложено телото на Милошевиќ во мал музеј


Телото на поранешниот српски претседател Слободан Милошевиќ ќе биде денеска изложено во мал музеј во предградието на Дедиње. На неговите подржувачи ќе им биде овозможено да му дадат почит два дена. Милошевиќ, почина од срцев напад во Хашкиот Трибунал додека му се судеше за воени злосторства. Тој ќе биде погребан во сабота во Пожаревац.
XS
SM
MD
LG