Достапни линкови

Њујорк: Советот за безбедност на ОН повика на воздржаност по израелскиот упад во затворот Ерихон


Советот за безбедност на Обединетите Нации повика на воздржаност, по израелскиот упад во затворот во Ерихон, по што уследи бран на киднапирања на државјани од Западот од страна на палестинците. Советот побара ослободување на сите киднапирани.
XS
SM
MD
LG