Достапни линкови

Индонезија: Посета на Кондолиза Рајс


Американскиот државен секретар Кондолиза Рајс, за време на посетата на Индонезија, предупреди дека доколку не се превземат мерки, исламистичките милитанти би можеле да ја турнат Југо-источна Азија во бран насилства. Таа оцени дека терористичките групи, поврзани со Ал Каеда, се обидуваат да ја уништат традицијата на толеранција во регионот. Од Индонезија, Рајс, заминува во неколкудневна посета на Австралија.
XS
SM
MD
LG