Достапни линкови

Прњавор: Претрес на НАТО во потрага по Радован Караџиќ


Припадници на НАТО денеска извршиле претрес во неколку куќи во Прњавор во Република Српска, во рамките на потрагата по Радован Караџиќ. Во штабот на НАТО во Сараево е соопштено дека постои сомневање оти во тој реон има луѓе кои му помагаат на Караџиќ.
XS
SM
MD
LG