Достапни линкови

Багдад: Пронајдени 55 убиени лица


Ирачкото министерство за внатрешни работи соопшти дека полицијата во изминатото деноноќие во Багдад пронашла пеесет и пет тела на убиени луѓе. Повеќето од нив, како што е прецизирано, биле егзекутирани со заврзани раце. Ирак веќе неколку недели се соочува со бран насилство меѓу шиитите и сунитите.
XS
SM
MD
LG